Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
planetele in 2007
MesajTrimis: Mie, 29 Noi 2006, 11:22 pm Go top: planetele in 2007 Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Planetele

Fiecare planeta guverneaza anumite aspecte ale vietii noastre si in functie de zodia si casa in care se afla ele isi manifesta diferit influenta. Unele planete influenteaza omul in mod direct (Mercur, Venus si Marte ), altele influenteaza relatiile interumane (Jupiter si Saturn) si altele (Uranus, Neptun, Pluto) au influenta numai asupra aspectelor generale, neinfluentand direct individul.

Soare – Leu

Soarele este sursa de viata si guverneaza vitalitatea, vointa, puterea, autoritatea, faima, mandria, aroganta si energia.

Luna - Rac

Luna ne ocroteste si da seama de emotiile, sentimentele, intuitia, obiceiuile si aspiratiile noastre. Guverneaza nasterea, copii, visele, caminul si trecutul.

Mercur – Gemeni si Fecioara

Mercur este una dintre cele mai mici planete si este situata cel mai aproape de Soare. Guverneaza mobilitatea, comunicarea, afacerile, studiul, inteligenta.

Venus – Taur si Balanta

Venus este una dintre cele mai stralucitoare stele si guverneaza iubirea, luxul, senzualitatea, artele.

Marte – Berbec si Scorpion

Marte, simbolul masculin guverneaza agresivitatea, curajul, lupta, instinctele si pasiunea. Marte este cel care ne confera putere.

Jupiter – Sagetator

Este cea mai mare planeta din sistemul nostru solar. Guverneaza bogatia si risipa deopotriva, precum si intelepciunea, cunoasterea, calatoriile. Jupiter ne ajuta sa ne bucuram de viata si este totodata planeta norocului.

Saturn – Capricorn

Guverneaza securitatea, responsabilitatea, maturizarea si perseverenta. Saturn ne ajuta in procesul maturizarii.

Uranus – Varsator

Uranus da seama de schimbarile bruste, de creativitate, imaginatie, guvernand libertatea, altruismul, execentricitatea si impulsivitatea.

Neptun – Pesti

Guverneaza misticismul, meditatia, confuzia si credinta. Neptun, in general, ne da credinta si ne inzestreaza cu talente.

Pluto – Scorpion

Guverneaza angoasa, crizele, excesele, sexualitatea si crima. Pluto este cel care ne pune la grele incercari

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 30 Noi 2006, 12:06 am Go top: planetele in 2007 Răspunde cu citat (quote)
onutza
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 30/Mai/2006
Mesaje: 211
Locație: cimitiru` vesel




intotdeauna am avut o curiozitate aparte pt Saturn...iehe

_________________
I am the lord&master
You all are bastards
Worship me..
Or i'll stab your eyes `till you bleed
muahahahhaa!!!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 07 Dec 2006, 10:43 am Go top: planetele in 2007 Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




planetele chiar influenteaza in mod direct omul I guest or I dont know
(imi place marte he he he poate o sa ajung si sa traiesc pe acolo Laughing si atunci cred ca ma va influenta) Very Happy

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

planetele in 2007
 Pagina de start a forumului Club Z » Află cine esti!
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara