Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
A luat Bacu' la 98 de ani
MesajTrimis: Sâm, 17 Iun 2006, 10:32 am Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




Mai bine mai tarziu decat niciodata. O americanca in varsta de 98 de ani, care a lucrat aprope 40 de ani in contabilitate, a reusit in cele din urma sa termine liceul, la 80 de ani dupa ce l-a abandonat fara sa dea Bacalaureatul

Josephine Belasco continua, in ciuda varstei, sa aiba o viata activa, mergand la cocktail-uri cu prietenii si pregatind cine italienesti familiei. De asemenea, citeste in fiecare dimineata ziarul preferat. Ea a fost nevoita sa abandoneze scoala pentru a-si ingriji sora mai mica, Angelina, care era grav bolnava. Belasco a povestit ca unul dintre nepotii ei a incurajat-o sa reia cursurile, spunandu-i ca nu e prea tarziu sa termine liceul cu acte in regula.

Am suferit intotdeauna din cauza ca nu am terminat scoala si sunt incantata ca am facut-o in cele din urma, a marturisit ea la ceremonia de absolvire, unde a fost inconjurata de tineri si a purtat traditionala uniforma, ca toti colegii ei. Conducerea scolii Galileo a acceptat cererea nonagenarei, care nu a trebuit sa dea examen, ci doar sa participe la cateva cursuri.

cand o sa vedem si la noi in tara dorinta de a invata??? ma refer la cei care renunta la scoala si la cei care nu vor sa s e duca...

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 17 Iun 2006, 11:46 am Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




dorinta de a invata la noi in tara?... Ganditor km greu...dar oricum,femeia in cauzaa merita laude din partea noastra Aplauze Aplauze Aplauze bv ei...un exemplu de urmat

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 20 Iun 2006, 12:49 pm Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




raluk a scris:
....bv ei...un exemplu de urmat


Totusi...nu cred ca e o ideeasa buna sa iei bacu' la 98 de ani, si cand te mai gandesti ca poate vrei sa faci faculta si master .... Ganditor

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 21 Iun 2006, 10:54 am Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




cel mai indicat ar fi,in cazul asta,sa nu lasam pe maine ce putem face azi...in cativa ani parca vad k auzim de ea ca a terminat si faculta Laughing

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 06 Iul 2006, 12:50 am Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
onutza
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 30/Mai/2006
Mesaje: 211
Locație: cimitiru` vesel




macar a luat bacu si la 98 ani...cu toate ca sa fim sinceri...la ce ii mai folosea la varsta aia bacu`....poate doar ca sa apara intr-un articol din ziar Wink Evil

_________________
I am the lord&master
You all are bastards
Worship me..
Or i'll stab your eyes `till you bleed
muahahahhaa!!!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 06 Iul 2006, 2:21 pm Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




oana draga,eu nu cred k a dat bac-ul(si l-a luat)doar de ochii lumii...trebuie sa fii motivat sa faci un lucru->sa ai ambitie,pentru a reusi asa ceva,mai ales tinand cont de varsta ei...e ceva..

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 10 Iul 2006, 9:12 am Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




crek baba aia nu era prea sanatoasa la cap ... astia mai batrani o mai iau razna ... parerea mea

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 14 Iul 2006, 9:00 pm Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




mda...odata cu inaintarea in varsta,oamenii "o iau razna"(sa folosim termenul tau)...dar totusi,acest lucru se intampla foarte rar...sau o data,stiu si eu,la zeci de ani...deci eu cred k totusi->poate fi luata ca un exemplu,deoarece e de admirat...parerea mea... Razz

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 15 Iul 2006, 8:51 pm Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
YuLee
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 357
Locație: Timisoara




totusi... eu raman la parerea mea ca baba aia nu e sanatoasa... poate si pt ca am facut atatia ani de scoala si ma mai asteapta cativa, si nu m-as vedea facand algebra liniara la 98 de ani Confused Very Happy

_________________
Unde-i viitoru' de altãdatã!?

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 17 Iul 2006, 11:00 pm Go top: A luat Bacu' la 98 de ani Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




mai ales sa faca cu rendi a noastra Laughing Laughing sigur nu si-ar fi luat bac-u Razz l

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

A luat Bacu' la 98 de ani
 Pagina de start a forumului Club Z » Discutii
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara