Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
MesajTrimis: Mie, 04 Oct 2006, 10:55 am Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
draqoaika13
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 03/Oct/2006
Mesaje: 115
Locație: ---




hmmm este dus rau .... nik nu l`ar mai putea ajuta... maybe nishte operatzii estetice Laughing shi nici alea...k are destule~
arata k dreaq....shi in plus....nu cred k ar avea succes....cre`k s`ar mai gasi vreo 2-3 kre sa`i fie fani ...dar pan` la super Star ajunge un super SHIT Wink Evil

_________________
```Life is so sad without horns!!!```
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 20 Oct 2006, 11:12 pm Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




poate ai dreptate, avand in vedere ca astazi nu mai conteaza in primul rand cum canti ci cum arati!!! Sad a avut si el vremea lui, care din nefericire s-a cam dus... asta este!!!

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 23 Oct 2006, 2:05 pm Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Oricum trebuie sa recunoastem ca a lasat in urma o multime de melodii frumoase si chiar daca nu mai e la moda lumea isi mai aminteste de el. Ceea ce nu se poate spune despre majoritatea artistilor de duzina din ziua de azi.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 24 Oct 2006, 11:19 pm Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




evident, lux!!! nu cred ca poate sa spuna cineva ca nu ii place nicio melodie de la michael jackson!!! poate doar willli!!! Razz Razz

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 17 Ian 2010, 10:54 pm Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




Iata ca se pare ca a trebuit sa moara ca sa revina in topuri si la radiouri si sa redevina "la moda".
Asa cum spun unii - valoreaza mai mult mort decat viu.
Adevarul e ca viu multa lume nu mai dadea 2 bani pe el, dar odata mort, raman in amintire numai aspectele pozitive iar cele negative se uita.


The king is dead, Long live the king


_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 18 Ian 2010, 12:00 am Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




eu nu am fost un fan inrait al lui Michael Jackson,dar knd eram copil(pustan) am ascultat destule melodii din anii `80...
dar o treaba despre care nu sa vorbit aproape deloc vreau sa zic...
stie cineva k toate drepturile de autor si melodii existente sau decat melodii neterminate ale THE BEATLES au fost cumparate de el?
cati stiu k Paul McCartney trebuia sa aibe acceptul lui MJ ca sa cante piese pe care inclusiv el lea compus?
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 18 Ian 2010, 4:22 pm Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Da, e adevarat, o mare parte din averea lui Michael Jackson o reprezentau drepturile de autor pe care acesta le detinea.

Insa, din cauza proceselor scumpe, cheltuielilor medicale si costurilor de intretinere a celebrei lui resedinte, a fost nevoit sa le vanda catre Sony Music (daca nu ma insel) pentru a preveni intrarea in faliment.

Oricum, din cate am inteles, cand a murit avea datorii de vreo 50 de mil. de dolari. Bani pe care ar fi trebuit sa-i scoata din turneul care era programat (facut mai mult din obligatie fata de cei carora le datora bani).

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 22 Ian 2010, 9:42 pm Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




totusi ramane cel mai mare cantaret de la Elvis incoace...de fapt singurul care a fost si valoros si mediatizat la fel...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 28 Feb 2013, 5:57 pm Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
calatorul
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 18/Ian/2013
Mesaje: 19




Michael Jackson nu va muri niciodata, pentru ca a fost si va fi iubit de prea multa lume, oricum va trai in sufletele noastre si prin muzica lui toata viata, deci R.I.P King Wink
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 25 Mar 2013, 10:54 am Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
abcman
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 13/Mar/2013
Mesaje: 22
Locație: Bucuresti




What about it...desi numai e printre noi va ramane in inimile noastre mereu pentru ca muzica lui nu va muri niciodata, pacat ca a trebuit sa se duca asa devreme..R.I.P.!!! Smile
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 27 Apr 2016, 5:35 pm Go top: What about Michael Jackson Răspunde cu citat (quote)
Dragos600
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 27/Apr/2016
Mesaje: 1




https://www.youtube.com/watch?v=bCuzFoMI-6c

_________________
Aici asculti cele mai noi manele
Vezi profilul utilizatorului

What about Michael Jackson
 Pagina de start a forumului Club Z » Genuri si stiluri muzicale
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 2 din 2  
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara