Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
isi merita soarta?...:(
MesajTrimis: Mar, 14 Noi 2006, 9:54 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Ce parere aveti despre cei care traiesc pe strazi?Ma refer in special la copii,care inca de mici sunt pusi sa cerseasca,sa isi "castige painea"(daca putem zice asa)...Pe mine ceea ce ma intriga cel mai tare e faptul ca,mereu cand trec pe langa ei,trebuie sa se gaseasca cineva care sa-i judece(acum ma refer la "lumea buna"->daca o putem numi asa),care nu face altceva decat sa-i judece...so...

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 15 Noi 2006, 12:54 am Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




copiii nu au nicio vina, dar absolut niciuna!!! dar un om normal, la 30 de ani care poate sa puna osul la munca dar prefera sa cerseasca, da, este in opinia mea de condamnat!! plus ca mi-e frica de ei... in priml rand mi-e frica sa nu iau paduchi daca trece vreunul pe langa mine... pe cuvant!! bleak

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 15 Noi 2006, 8:22 am Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Laughing (ma faci sa rad cu paduchii,desi eu niciodata nu m-am gandit la asta Rolling Eyes )da,intr-adevar,copii sunt primii ce trebuie exclusi din aceasta categorie(a condamnatilor"),urmati de cei inapti de munca(bolnavi->nu conteaza varsta)mie una,nu mi-e frica de ei...

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 15 Noi 2006, 9:09 am Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




mai degraba pureci...ca am vazut o gramada cu cainii dupa ei...dar nu inteleg ce vina au bietele animale...
pe mine cel mai tare ma-nfioara urmatoarea chestie....ca acei bani pe care ei ii strang sunt luati de altii (am vazut o asemenea situatie cand a trebuit sa dea banii stransi altei persoane).....
sa stiti ca se fac bani multi din cersit Wink e o tanti care cerseste langa un supermarket langa universitate si s-a dus sa-si schimbe maruntii (vreo 50ron)

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 15 Noi 2006, 1:38 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




faaaac, fac bani cu caruta... pai daca nu ar face s-ar lasa de treaba asta, ar trece la furat... ca la munca nu ai sa ii vezi!!da, poate ca aveti dreptate... unii chiar sunt nevoiti sa faca asta... dar ceilalti sunt de condamnat.. pai daca stai sa faci un calcul... aia care cersesc la metrou, facand un calcul simplu, iau cel putin 10.000 la fiecare vagon, schimba vagonul la cel mult 10 minute, in 10 ore pe zi, 30 de zile pe luna, ei castiga (am facut calculul de 2 ori... sa nu gresesc) 18.000.000 lei vechi!!! cui dracu i-ar conveni sa care ceapa la obor, castigand poate 3-4 milioane, cand de la cersit iese banu de nu te tii la el!!! asa... in legatura cu purecii, pe mine nu ma sperie, pt ca la prima spalare se cam scapa de ei, in schimb, de paduchi e cam greu de scapat!!! yaaak

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 15 Noi 2006, 2:25 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Laughing ,pureci,paduchi Laughing ...am auzit si eu ca se castiga tare bine din"meseria"asta,dar sincer,pe mine nu ma intereseaza!!!daca le dau bani,incerc sa nu ma gandesc ce fac cu ei...pacatul lor sa fie daca nu ii folosesc in scopurile cuvenite...cat despre cei care ii pun sa cerseasca(pentru ca desigur exista cineva in spatele acestora),mare rusine!!!

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 15 Noi 2006, 3:18 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




da, mai, daca as avea 18 milioane pe luna as trai regeste!! nici macar daca faci video chat nu castigi atat Laughing Laughing ... eu nu dau bani la cersetori... in primul rand pentru ca banii aia nu sunt munciti de mine, eu nu stiu cum se face banul, si in al doilea rand pt ca nu ma impresioneaza...sincer.. na uit la ei ca la un exponat de muzeu si atat

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 19 Noi 2006, 7:22 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




nici eu nu dau bani la cersetori....fie ei copii, batrani, infirmi sau altceva...
Fratilor vazut filmul "Filantropica" ?... daca nu, atunci sa il vedeti daca aveti vreodata ocazia... mie mi s-a parut ca mare adevar e expus in filmul ala cu privire la cersetori si la cine sunt adevaratii beneficiari ai celor 18 milioane pe care i-ati calculat voi... sad...

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 19 Noi 2006, 7:54 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




nu am vazut filantropica, pt ca in general nu prea ma uit la filme... dar imi imaginez ca exista o adevarata retea in spatele lor care castiga bani multi din ce fac ei

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 19 Noi 2006, 8:11 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




dap rosto... iti imaginezi bine... de cele mai multe ori cei care cersesc raman in continuare muritori de foame in timp ce altii culeg rodul muncii lor... si trebuie sa recunosatem ca cersitul nu e o sarcina usoara....

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 19 Noi 2006, 8:19 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




nu este o sarcina usoara, nu spun asta, doar ca... daca sa zicem cersesti exclusiv petru tine (desi nu se prea poate, ca asa cum se intampla si in cazul prostitutiei, daca esti in afara retelei mori repede... fie la propriu, fie la figurat) castigi o gramada de bani, si asa cum am spus mai sus, decat caraus de cartofi, mai bine cersetor

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 19 Noi 2006, 8:25 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Doda
Gold Member
Gold Member
Data înscrierii: 14/Iun/2006
Mesaje: 439
Locație: Timisoara




intr-adevar in afara retelei nu supravietuiesti... pt ca nu iti permit "stapanii"... trebuie sa platesti cel putin o taxa de protectie... asta in cazul cel mai fericit...



domneeeee.... vorbesc de parca as fi experta in domeniu... Ops
a nu se intelege ca ma fac parte din "familie" no no no

_________________
I don't know whether I'm alive and dreaming or dead and remembering.
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 19 Noi 2006, 8:29 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




nu a spus nimeni asta... si cred ca orice om care stie in ce lume traieste isi da seama de lucrurile astea.. nu trebuie sa faci parte din familie...

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 20 Noi 2006, 7:13 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




daca stam sa ne gandim bine,la urma urmei,toti suntem ca si niste intrusi in niste"familii"pe care nu le dorim...de multe ori suntem nevoiti sa facem unele lucruri pe care nu ni le-am dori sa le facem...cred ca in asemenea situatie se afla si cersetorii si,pararea mea,chiar daca spunem noi ca se castiga bine si..bla bla bla,nu cred ca ne-am dori sa fim in pielea lor,sa traim sub batjocura multora,sa induram foame,frig,jigniri...mentionez,tot ce am zis pana acum,e doar pentru acele fiinte care intr-adevar nu au alta alternativa de a-si castiga painea,decat cersind...nu ma refer la cei pentru care cersitul a devenit o obisnuinta,un mod mizer de a castiga bani...

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 07 Dec 2006, 12:40 am Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




eu nu-i inteleg pe cei apti din punct de vedere fizic, care pot sa faca diverse activitati, dar totusi prefera sa cerseasca, de ce? pentru ca le iasa mai multi bani si se duc cand nu mai au ce manca sau ii streseaza "ce de sus", de ce sa muncesti 8 ore pe zi pe un salariu mizer...mai bine stai pe strada, la metrou sau in mijloacele de transport in comun (alea terestre Very Happy )
ca sa nu va mai zic de cei de pe la ajutorul social, catre trebuie sa faca un numar de ore lunar...abia abia....

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Joi, 07 Dec 2006, 10:00 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
onutza
Silver Member
Silver Member
Data înscrierii: 30/Mai/2006
Mesaje: 211
Locație: cimitiru` vesel




Eu mai dau din cand in cand bani cersetorilor..desi mai rar. Mi se pare totusi anormal sa stai si sa cersesti atata timp cat nu esti infirm sau mai stiu eu ce. Poti sa faci ceva...De exemplu este un tigan care vine la o vecina si o ajuta la batut covoare si tot felul ce nu poate o femeie sa faca si astfel nu este nevoit sa cerseasca. Mai sunt unii cersetori nesimtiti care dupa ce le dai..mai te si injura sau daca a vazut ca i-am dat o data 10 mii(am fost si eu mai darnica) si dupa aia frate tot mai cerea, ba sa-i mai dau o mie si nu se mai dadea din fata mea. No, aia pe bune ca-si merita soarta!!! mi-e greata de ei

_________________
I am the lord&master
You all are bastards
Worship me..
Or i'll stab your eyes `till you bleed
muahahahhaa!!!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 5:18 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




sa va zic ce m-a socat azi cand m-am intors de la faculta...eram in 601 si ma uitam pe geam ca de obicei, iar intr-o intersectie era un copil la cersit... cersea la cei care asteptau la semafor...nu cred ca avea mai mult de 9 ani (desi mi se pare mult 9 ca era cam prapadit Sad ) si isi tinea fratele in brate, iar farate'su nu avea mai mult de un an Confused ce ziceti de ei? acesti copii nu ar trebui dusi intr-un centru de plasament sau intr-un orfelinat?

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 6:00 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




ade, e prima data cand vezi asa ceva?

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 6:03 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




am mai vazut prin metrou unde e totusi nu-i frig....dar pe strada si in frigul care e...nu am vazut pana acum...

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 6:05 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




mai sunt o gramada... normal asa ar fi, sa fie parintii decazuti din drepturile parintesti si copiii dusi la centre de plasament sau dati in grija unor asistenti maternali... dar.....

traim in romania si asta ne ocupa tot timpul Laughing

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 6:07 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




asa-i din pacate Confused

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 11 Dec 2006, 11:59 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Monique
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 19/Mai/2006
Mesaje: 9
Locație: Bucuresti




Mie mi se pare ca parintii care isi trimit sau iau cu ei copiii la cersit au incetat sa mai fie oameni, sunt deja lipsiti de orice urma de sentiment matern....isi vad propriul copil ca pe un obiect de pe urma caruia ar putea obtine ceva bani...de bautura si de tigari eventual.

_________________
Zambeste.....Maine poate fi mai rau!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 12 Dec 2006, 12:19 am Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




Da Monique,sunt de acord cu tine...cred ca acesti parinti,care decurg la asemenea lucruri ar trebui din start sa fie decazuti din drepturile lor de parinti asupra copiilor...doar ca daca ar fi sa se ia o masura in privinta asta(una aspra!),cred ca multi copii ar ramane...ai nimanui,pe strazi...asa educatie cum o primesti de la parinti,din pacate,te va insoti mereu...si tu,la randul tau vei participa la"destramarea"societatii,deoarece nu sti sa discerni intre ce e bine,moral si ce e rau... Sad

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 12 Dec 2006, 1:28 am Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




e pacat ca se intampla asa ceva... oare daca prin absurd oamenii nu le-ar mai da deloc bani ce ar face??? le-ar vinde bietilor copii organele?? sau i-ar vinde cu totul?? bine, asta am mai auzit.. tigani care si-au vandut copiii... si poate gresesc aici.. poate nu numai tiganii

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 13 Dec 2006, 11:07 pm Go top: isi merita soarta?...:( Răspunde cu citat (quote)
raluk
Platinium Member
Platinium Member
Data înscrierii: 29/Mai/2006
Mesaje: 799
Locație: Timisoara




daca oamenii nu le-ar mai da bani... Neutral ...greu de zis,dupa parerea mea..pai,din moment ce sunt in stare sa trimita in strada niste sufletele nevinovate de copii,fara sa le pese de ei,de ce n-ar recurge si la alte metode mult mai dure pentru acestia?(nu ca cersitul-nu ca asta nu ar fi una dintre cele mai dure...) Sad

_________________
" Pentru dragostea unui trandafir gradinarul e sclavul a mii de spini... "
"Cantareste o picatura de ploaie, prinde in palma o adiere de vant , tine in brate un fulger , saruta o raza de soare..."

Vezi profilul utilizatorului

isi merita soarta?...:(
 Pagina de start a forumului Club Z » Discutii
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara