Pagina de start a forumului Club Z
Pagina de start a forumului Club Z Autentificare Înregistrare FAQ Membri Căutare

Forum Index | GMC Club Z - Portal | Chat Online | Parteneri | News | Top 3 Forum | Echipa GMC Club Z | Forum info


Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect Subiectul anterior :: Subiectul următor 
Handbal
MesajTrimis: Mie, 31 Mai 2006, 11:57 am Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Aici puteti discuta despre sportul vostru favorit, cum a fost la ultima partida jucata sau puteti comenta performantele echipelor noastre de handbal atat nationale cat si de club.

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 31 Mai 2006, 12:37 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Apropo de performante:

Rulmentul Brasov a castigat Cupa Challenge la handbal dupa ce a invis Tomis Constanta in al doilea meci al finalei (22 mai a.c.).

Super tare echipa, avand in vedere ca e tripla campioana acest sezon in Cupa Romaniei si Cupa Challenge. Se pare ca zicala dupa care se ghideaza e: "limita e cerul".

Sezonul urmator cred ca va fii incendiar. Olchim a facut cateva transferuri de marca (a adus jucatori din nationala care a cucerit argintul in rusia). Inca un plus al Oltchimului il constitiuie si dorinta de razbunare a noului antrenor care isi doreste doreste revansa pentru sezonul ratat la Zilcotub.

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 31 Mai 2006, 1:23 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Ai dreptate Luxian handbalul romanesc a avut un sezon aproape perfect: 2 cupe challenge, vicecampioane mondiale. Din pacate nationala feminina a tb sa joace preliminarii la europene cu Serbia si are 4 goluri de recuperat la Belgrad. Sa speram ca o sa-si revina din soc si sa ne faca din nou mandre de ele.

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

Performanta nationalei feminine
MesajTrimis: Sâm, 03 Iun 2006, 10:20 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Dupa un scenariu demn de S.F. dar totusi plauzibil pt romani nationala feminina de handbal, vicecampiona in decembrie, a reusit marea performanta de a rata calificarea la Campionatele Europene. In ambele meciuri cu Serbia a avut meciul in mana dar au capotat spre final si au pierdut calificarea. De retinut e faptul ca pt prima data Romania nu participa la un turneu final. Crying or Very sad
Sa speram ca fetele se vor trezi si la urmator campionat vor face uitata aceasta necalificare.

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 04 Iun 2006, 9:38 am Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 04 Iun 2006, 11:01 am Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Luxian
'
'
Data înscrierii: 11/Mai/2006
Mesaje: 1529
Locație: Timisoara




Nu pot sa cred.... Cap-Zid Super nervos Not listening

_________________


Subliminal message: support open source!
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 06 Iun 2006, 8:56 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Duminica de la 11 pe ProTV e barajul la handbal masculin: Romania - Norvegia. Baietii nu s-au mai calificat la un turneu de vreo 10 ani, cred. Era pe vremea lui R. Lica, Sorin Toacsen, Voica, etc jucatori pe care i-am vazut si la Craiova cand a luat Universitatea campionatul si exista o Sala a Sporturilor in Craiova.
Sa le uram succes baietilor si sa-i umileasca pe vikingi Automatic Gun

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 06 Iun 2006, 9:39 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




hai baietii!!!!!!!

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 11 Iun 2006, 11:46 am Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Din pacate nationala a pierdut cu 29-30. Baietii au condus si cu 4 goluri diferenta, dar mentalitatea tipic romaneasca i-a facut sa nu poata sa tina de rezultat si au pierdut Crying or Very sad In plus in ultimul minut la 29 - 29 au ratat o lovitura de la 7 m, iar pe contraatac norvegienii au inscris. Desi sansele sunt foarte mici sa speram ca vor face o figura frumoasa in meciul retur si de ce nu o surpriza Wink

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 11 Iun 2006, 12:35 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Dita
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 21/Mai/2006
Mesaje: 1008
Locație: B...




kkt!!!!!!!!!!

_________________
:-D.evil
help a little girl Very Happy
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 17 Iun 2006, 7:08 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Acum incepe returul de la baraj. Sanse mici, dar macar sa speram Smile

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 17 Iun 2006, 8:46 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Willi
Forum's Admin
Forum's Admin
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 89
Locație: Timisoara




Meciul s-a terminat la egalitate 27-27, fapt ce ne face sa ne fie si mai mult ciuda. Puteam si sa castigam meciul asta, dar lipsa de concentrare ne-a facut sa ratam cu seninatate. In continuare nu-mi iese din minte lovitura de la 7 m ratata in ultimul minut la Bucuresti. Daca nu ar fi fost ratata acum am fi jucat la Cupa Mondial, dar nu a fost sa fie si ne vom uita la ambele turnee finale de handbal la TV fara a putea sprijini echipa nationala Crying or Very sad
Totusi baietii merita felicitati pt jocul facut Respekt Poate la urmatoarele calificari nu o sa mai avem ghinion sa nimerim un adversar asa de puternic.
Hai Romania!!!

_________________
Sunt piroman, imi aprind calculatorul!
Ai fost in B acum esti in A/ Haide Craiova/ Tu ai murit si ai inviat/ Te voi iubi la infinit
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 17 Iun 2006, 8:57 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Ade
Elite Member
Elite Member
Data înscrierii: 17/Mai/2006
Mesaje: 1245
Locație: Bucuresti




imi pare rau k nu am si eu tv sa fi vazut meciul .....
ma bucur k au jucat bine, sa o tina tot asa si sa se califice data viitoare Wink

_________________
Don't worry...be happy.....life's gooooooooood:D
"Infrant nu esti atunci cand sangeri...nici cand ochii-n lacrimi ti-s...adevaratele infrangeri...sunt renuntarile la vis..."
"nu vezi pragul de jos pana nu dai cu capul ce del de sus..."
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 04 Ian 2010, 2:09 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




dupa 4 ani de tacere incerc sa revitalizez aceasta sectiune a forumului....
nationala de handbal feminin a reusit din nou sa ne dezamageasca,reusind sa se claseze pe locul 8 la CM din China....
astept k eternul strateg Radu Voina sa isi dea demisia si sa lase locul altora mai priceputi....la time-outuri nu stia decat sa zica k luam mingea si k mai sunt n minute de joc...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 05 Ian 2010, 1:27 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




asta seara la ora 18,Oltchim joaca in devans cu Cetate Deva,fiindca duminica are meci in liga campionilor cu Ixtaco din Spania...
daca nici anul asta nu castiga liga campionilor cred k se desfiinteaza fiindca sau investit sume de ordinul milioanelor de euro,reusind sa castige doar o cupa a cupelor...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 06 Ian 2010, 2:00 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




intr-un meci devans din liga nationala feminina disputat ieri Oltchim Ramnicu Valcea a invins cu 34-18CSM Cetate Deva...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 16 Ian 2010, 3:50 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




Oltchim Rm Valcea(ORV) disputa maine in Ungaria la Gyor ultima partida din grupele CL la handbal feminin....
nu mai conteaza rezultatul fiind deja calificate,dar jocul se vede k scartaie...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 16 Ian 2010, 3:53 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




am sa pun un link de unde se pot descarca meciuri de handbal...
http://balonfemme.blogspot.com/
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Dum, 17 Ian 2010, 8:29 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




Oltchim sa calificat in faza urmatoare a Ligii Campionilor la handbal feminin dupa ce a fost invinsa cu 26-22 la Gyor...
au mers dupa primul loc dar jocul a fost aproape penibil...
`strategul` Voina are zilele numarate la Valcea si foarte posibil si la nationala...
`startegule` esti depasit...lasa ORV si nationala sa-si continue activitatea cu altcineva....
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 19 Ian 2010, 3:08 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




azi sau tras la sorti grupele din main round....
Oltchim Ramnicu Valcea a picat intro grupa infernala cu Viborg din Danemarca,Dinamo Volgograd din Rusia si Hypo Viena din Austria....
aici sa le vedem...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Vin, 22 Ian 2010, 10:05 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




pe la colturi se vorbeste ca Ioan Gavrilescu presedintele Oltchimului sa intalnit zilele trecute cu fostul antrenor al Rulmentul-ui Brasov si al lui Nurnberg Herbert Muller,in vederea ca acesta sa preia echipa...
eu vad treaba asta intr-un mod pozitiv....
de-abia astept k `strategul` Voina sa lase echipa....
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Lun, 08 Feb 2010, 10:16 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




sambata seara la Oltchim Ramnicu Valcea a invins in deplasare cu scorul de 31-26 formatia austriaca HypoNiederostereich...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Sâm, 13 Feb 2010, 2:29 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
cristy_1110
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Apr/2009
Mesaje: 48
Locație: Zimnicea-TR




maine seara Oltchim joaca acasa cu Dinamo Volgograd(Rusia)...rusoaicele au in echipa cateva jucatoare care au fost in lotul nationalei Rusiei la ultimul campionat mondial,pe care de-altfel lau si castigat...
sa speram ca ale noastre se vor mobiliza si vor invinge...
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mie, 17 Feb 2010, 10:09 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Catalin
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Ian/2010
Mesaje: 2




Si Oltchim va juca duminica cu actuala castigatoare a CL Viborg,de la ora 19
:00 pe sport.ro

_________________
Handbal???
Vezi profilul utilizatorului

MesajTrimis: Mar, 23 Feb 2010, 9:55 pm Go top: Handbal Răspunde cu citat (quote)
Catalin
Active Member
Active Member
Data înscrierii: 20/Ian/2010
Mesaje: 2




Oltchim Ramnicu Valcea a castigat contra Campioanei Europei Viborg HK 27-26 Evil Wink Smile

_________________
Handbal???
Vezi profilul utilizatorului

Handbal
 Pagina de start a forumului Club Z » Sport
Ora este GMT + 2 ore  
Pagina 1 din 2  
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect  

Forum index | Club Z - Portal | Luxian's Blog | Sitemap

  Powered by phpBB © 2001-2006 Modified : Club Z  
Anvelope vara iarna Timisoara | Jante Timisoara